2. listopadu 2016
Při implementaci přístupového systému Paxton do našeho prezentačního turniketu jsme řešili, co vše dovede autonomně spuštěná řídicí jednotka Net2 plus obsloužit. Přinášíme vám výsledky našeho testování, které mohou být inspirací pro podobnou problematiku na libovolném objektu.
Vytvořili jsme sestavu složenou z těchto prvků:
Všechny dodávané turnikety PERCo , včetně uvedeného typu TTR-08A, jsou obousměrné. Při umístění na recepci objektu tedy stačí jediný takový turniket pro příchod i odchod zaměstnanců. Turniket TTR-08A navíc disponuje funkcí automatického sklopení ramene při signálu z poplachové či požární ústředny. Jsou tedy potřeba tři výstupy z řídicího systému Paxton pro ovládání všech funkcí takového turniketu – dva pro průchod osob tam a zpět, třetí pro požární poplach.
Software Paxton Net2 od verze 5.01 disponuje funkcí „Turniketový režim", která umožňuje ze dvou čteček ovládat oba relé výstupy na jediné řídicí jednotce Net2 plus. Pro instalaci v turniketech to zásadně snižuje náklady, protože dříve bylo pro ovládání turniketu zapotřebí dvou řídicích jednotek Paxton (každé pro jeden směr).
Řídicí jednotka Paxton Net2 plus má ještě třetí relé výstup, a tak se nabízí jej využít pro ovládání sklopení ramene turniketu v simulovaném stavu požárního poplachu. Řekněme, že jedna uživatelská karta bude nastavena jako master karta a při jejím přiložení na zvolenou čtečku se má zmíněný výstup sepnout a sklopit tak rameno turniketu. Zdánlivý zádrhel však je, že výstup je součástí rozhraní pro integraci EZS systémů, kde společně se dvěma vstupy tvoří jednoduchou logiku pro ovládání střežení daného prostoru:
Při propojení EZS systému s řídicí jednotkou Net2 plus je tedy možné ovládat střežení, což je funkcionalita, kterou využijeme pro sepnutí potřebného výstupu; tj. jakoby vyzveme připojené zařízení k zastřežení. Manuál výrobce uvádí, že pro sepnutí výstupu je nutné přiložit kartu s oprávněním ovládat střežení a potvrdit požadavek potvrzovacím tlačítkem. Jednu kartu tedy stačí takto nastavit (zatržítko „Tento uživatel může zastřežit/odstřežit EZS“) a stisk potvrzovacího tlačítka zautomatizovat výstupem, ovládajícím daný směr turniketu. Při přiložení karty na jednu ze čteček je pak výsledkem sklopené rameno blokující průchod.
Blíže je zapojení zachyceno na nákresu níže. Výhodou zvoleného turniketu je, že prostor v noze turniketu je dostatečně velký na instalaci řídicí jednotky Paxton i napájecího zdroje, navíc pak i čtečky jsou umístěny pod plastovými krytkami a vše je schováno ve venkovním krytí IP44. Po zakrytování je instalace čistá a turniket připravený k prezentaci.
Pokud potřebujete konzultaci vašeho řešení, neváhejte se obrátit na náš tým technické podpory.
7 tipů, jak nastavit systém Paxton
Základní funkcí přístupového systému Paxton je správa a monitoring pohybu osob v objektu. Pro sofistikovanější řízení a snazší uživatelské ovládání je k dispozici řada rozšiřujících funkcí. Připravili jsme pro vás 7 tipů, jak tento systém nastavit.
Instalační manuály pro připojení do systému Paxton
Potřebujete se podívat, jak k systému Paxton správně připojit čtečku nebo klávesnici? Stáhněte si některý z přehledných manuálů.systém nastavit.
Rozsáhlé možnosti identifikátorů
Jaké máte možnosti, když nechcete využívat klasickou identifikační kartu? Potiskněte ji libovolným designem nebo vyzkoušejte třeba čip.