Úvod  Aktuality &gt: Pouze jeden identifikátor

Pouze jeden identifikátor

19. února 2015

Ovládání více technologií (EKV, PZTS, docházka) jediným typem identifikátoru může uživateli značně usnadnit práci. Podívejte se, jak lze takový požadavek správně vyřešit.

Docházkový terminálSystém Paxton je přístupový systém, který navíc poskytuje univerzální rozhraní pro přímé připojení systému PZTS – přes reléový kontakt je zabezpečení ovládáno a na vstupu dveřní řídící jednotky Paxton Net2 plus je výstupem z PZTS potvrzeno. V případě doplňkového požadavku na zpracování nabídky docházkového systému je potřeba využít externí řešení, protože systém Paxton dovede načítat pouze události „Příchod“ a „Odchod“ bez jakýchkoli příznaků (Lékař, Služební cesta, apod.). Některé objekty pak řeší i další autonomní systémy, které také využívají identifikační karty či klíčenky – stravovací systém, parkovací systém, apod.

Může tedy nastat situace, kde jsou na objektu například dva nebo tři různé systémy, kdy zadání předpokládá, že každý uživatel má u sebe pouze jediný identifikátor (kartu, klíčenku, náramek, apod.). Cílem je najít takový identifikátor, který má podporu u všech instalovaných systémů.

Čtečka do sloupku

Identifikátory, u kterých se bude průnik hledat nejsnáze, jsou EMarine a Mifare. Oba zmíněné typy pracují na odlišných frekvencích a využívají proto také rozdílný hardware (čtečku).

Systém Paxton používá pro připojení čteček standardní rozhraní Wiegand (max. 50 bitů) nebo Clock&Data. Díky tomu lze k řídící dveřní jednotce, například již zmíněné Paxton Net2 plus, připojit většinu čteček, které jsou dostupné na českém trhu. Tyto čtečky pak mohou číst nejrůznější typy identifikátorů.

Je možné stejnou uživatelskou kartou ovládat i docházku?

Pro EMarine identifikátory doporučujeme docházkový terminál ACS-680/EMarine , pro Mifare jeho obdobu ACS-680/Mifare . Při oživení systému je potřeba počítat také s tím, že všechny systémy mají vlastní (tj. ne společnou) databázi uživatelů, je tedy nutné vícenásobné načtení používaných identifikátorů.

Klíčenka formátu EMarine EM4102 Občas se setkáváme i se situací, kdy na objektu je stávající technologie, kterou je třeba doplnit o další řešení (např. o systém EKV), avšak stávající uživatelské karty jsou natolik specifické, že nelze najít čtečku připojitelnou právě do systému Paxton.

Řešením v takovém případě jsou čipové nálepky na stávající uživatelské karty. Nálepky mohou být ve tvaru čtverce, obdélníku, či kruhu, jejich průměr obvykle odpovídá požadované čtecí vzdálenosti. Pro správnou funkci čipové nálepky na uživatelské kartě je důležitá odlišná komunikační frekvence obou identifikátorů – typicky například nálepka EMarine (125 kHz) na kartě Mifare (13,56 MHz). Jeden systém pak čte pouze Mifare kartu a druhý pouze EMarine nálepku; uživateli však zůstává pouze jediný prvek, tedy karta.

Máte-li zájem o konzultaci jakékoli kombinace vašeho projektového řešení, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme.

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru bezpečnostních technologií? S naším newsletterem vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

Net2 plus nyní s jednodušší instalací
Společnost Paxton se v minulém roce rozhodla nejen pro změnu vzhledu obalů svých produktů, ale i pro úpravu vnitřní části řídící jednotky Net2 plus. Podívejte se, k jaké změně došlo.

Free verze softwaru Paxton Net2
Sběrnicové přístupové systémy Net2 jsou spravovány ze stejnojmenného softwaru, který je k dispozici ve dvou verzích – Lite a Pro. Připravili jsme pro vás přehledný seznam jejich klíčových vlastností.

Proč zvolit přístupový systém Paxton?
Společnost Paxton nabízí zcela jedinečné pojetí autonomního přístupového systému. Ten je koncipován s důrazem na jednoduchost a rychlost instalace a oživení. Jaké jsou jeho další přednosti?

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím